Fon der Lajen: Ništa ne treba odlučivati o Ukrajini bez Ukrajine

Fon der Lajen: Ništa ne treba odlučivati o Ukrajini bez Ukrajine

Standard

21/11/2025

22:02

Ništa ne treba odlučivati o Ukrajini bez Ukrajine, izjavila je danas je predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen posle telefonskog razgovora sa ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim.

Zelenski je rekao da je obavijestio predsjednicu EK i predsjednika Evropskog savjeta Antonija Koštu o američkom planu okončanja ruske invazije na Ukrajinu.

“Što se tiče sledećih koraka, evropski lideri će se sjutra sastati na marginama G20, a zatim u Angoli gde će se održati samit Evropske unije i Afričke unije”, napisala je Ursula fon der Lajen na platformi X.

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je ranije danas da će predložiti “alternative” američkom planu za okončanje sukoba sa Rusijom, planu koji se smatra veoma povoljnim za Moskvu, obećavajući da neće “izdati” ukrajinske interese.

Zelenski je upozorio da njegova zemlja rizikuje da izgubi podršku SAD zbog plana Vašingtona da okonča rat sa Rusijom.

“Ukrajina bi mogla da se suoči sa veoma teškim izborom – gubitkom dostojanstva ili rizikom od gubitka ključnog partnera”, rekao je Zelenski.

Izvor (naslovna fotografija):Izvor: EPA-EFE

Ostavite komentar

Komentari (0)

X