Netanjahu: Izrael ima dva cilja u Iranu

Netanjahu: Izrael ima dva cilja u Iranu

Standard

16/06/2025

15:55

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu obratio se javnosti iz vazduhoplovne baze Tel Nof tokom posjete zajedno s ministrom odbrane i načelnikom Glavnog štaba.

Tokom posjete jugu zemlje, južno od Tel Aviva, Netanjahu je izjavio da Izrael ima dva cilja u Iranu.

„Uklanjanje nuklearne prijetnje i uklanjanje raketne prijetnje“, rekao je.

Tokom noći, Izrael je izveo napade na više nuklearnih lokacija u Iranu.

Netanjahu je takođe poručio stanovnicima Teherana da „napuste grad“, ponavljajući taktiku koju je Izrael koristio u Gazi – pozivanje velikog broja civila na evakuaciju prije napada na stambena područja.

Izrael želi promjenu režima u Iranu

Izraelski predsjednik Isak Hercog takođe se danas obratio javnosti.

Posjetio je mjesto raketnog napada u gradu Petah Tikva u centralnom Izraelu, gdje su u napadu poginule četiri osobe.

Stojeći ispred oštećene zgrade, Hercog je rekao da je došlo vrijeme za promjenu režima u Iranu.

„Mislim da je iranskom narodu dosta i da želi promjenu. A isto tako i cijeli region – zaslužujemo promjenu“, rekao je Hercog.

Izvor (naslovna fotografija): EPA

Ostavite komentar

Komentari (0)

X