Peskov: Bezuslovno podržavamo Srbiju

Peskov: Bezuslovno podržavamo Srbiju

Standard

01/06/2023

15:43

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da Rusija podržava srpsko stanovništvo na Kosovu i da vjeruje da njegova prava i interesi moraju biti zaštićeni, prenosi agencija Beta.

Peskov je rekao i da Moskva sa zabrinutošću prati nemire na Kosovu, koji su eskalirali u petak, kada su specijalne jedinice kosovske policije zauzele zgrade lokalnih samouprava na sjeveru Kosova, kako bi u njih ušli novi gradonačelnici Albanci, izabrani na izborima koje su Srbi bojkotovali.

-Bezuslovno podržavamo Srbiju i Srbe. Smatramo da je neophodno poštovati sva zakonita prava i interese kosovskih Srba“, rekao je Peskov novinarima i dodao da ne smije da bude prostora za „provokativne poteze – kazao je Peskov, prenosi agencija Rojters.

NATO je juče saopštio da će poslati 700 dodatnih vojnika na Kosovo, čime će ukupan broj vojnika Kfora biti povećan na 4.500, i da će staviti još jedan bataljon u stanje visoke pripravnosti, dok Srbi nastavljaju sa protestima, zahtijevajući povlačenje novih gradonačelnika iz zgrada lokalnih samouprava, kao i kosovskih specijalaca.

Izvor (naslovna fotografija):Dmitrij Peskov

Ostavite komentar

Komentari (0)

X