U Francuskoj razbijena pedofilska mreža, uhapšeno 55 muškaraca

U Francuskoj razbijena pedofilska mreža, uhapšeno 55 muškaraca

Standard

22/05/2025

12:49

Čak 55 muškaraca privedeno je u Francuskoj od početka sedmice u okviru velike operacije razbijanja pedofilske mreže koja je djelovala putem šifrovanih poruka na Telegramu, saopštio je Kabinet za maloljetnike nakon završene desetomjesečne istrage.

Optuženi stari između 25 i 75 godina, među kojima su i jedan sveštenik, djed, bolničar, “dobri očevi”, profesor muzike te neoženjeni muškarci, razmijenjivali su poruke na Telegramu i bili u kontaktu s “izrazito opasnim” pedofilima koji su u zatvoru od prošlog ljeta, rekao je Kventin Bevan, rukovodilac odjeljenja za operaciono djelovanje u Kabinetu za maloljetnike (OFMIN).

Hapšenja su sprovedena zbog posjedovanja i pregledavanja pedofilsko-pornografskog sadržaja koji se odnosi na djecu mlađu od 10 godina. U rad su uključena 42 tužilaštva s obzirom da slučaj nije centralizovan.

Sveobuhvatna operacija počela je prošlog ljeta hapšenjem pedofilskih kriminalaca koji su zlostavljali djecu i svoja zlodjela objavljivali na Telegramu.

Inspektor Bevan ističe da je radna grupa 10 mjeseci predano radila na otkrivanju dokazanih pedofila, a tokom operacije je presretnuto na hiljade poruka te fotografija i drugog sadržaja seksualnog zlostavljanja djece.

On tvrdi da je “Telegram i dalje privilegovana platforma za pedofile”. Bevan priznaje da je došlo do napretka saradnje istražitelja i spomenute platforme po tom pitanju nakon hapšenja prošlog ljeta Pavela Durova, šefa Telegrama, ali da Telegram i dalje “jedva da ispunjava minimum svojih zakonskih obaveza” u borbi protiv pedofila.

Izvor: Index hr
Izvor (naslovna fotografija): EPA-EFE

Ostavite komentar

Komentari (0)

X