Tehnologija

Više detalja o Samsung pametnim naočarama

Više detalja o Samsung pametnim naočarama

Standard

22/11/2025

13:14

Samsung je prošlog mjeseca predstavio Galaxy XR hedset, a sljedeći proizvod u toj seriji biće naočare, prema više dostupnih glasina.

Prvi par XR naočara sada je identifikovan pod modelom SM-O200P. Slovo ,,O” u ovoj oznaci potvrđuje da se ne radi samo o još jednom hedset-u, jer Galaxy XR nosi model sa,,I” na tom mjestu umjesto ,,O”.

Samsung-ove prve XR naočare mogle bi da budu slične Meta Ray-Ban naočarama, a ranije glasine su govorile da će korejska kompanija prvo lansirati model bez ekrana, 2026. godine, a zatim model sa ekranom 2027. godine.

Prvi par naočara navodno ima Transitions sočiva, što znači da se automatski zatamnjuju na suncu i postaju providna kada su u zatvorenom prostoru. Transitions je registrovani zaštitni znak kompanije EssilorLuxottic-a, proizvođača Ray-Ban-a i mnogih drugih brendova, pa će biti zanimljivo vidjeti da li će Samsung koristiti ova sočiva kao Meta ili samo slična fotohromatska sočiva.

Poput Meta Ray-Ban naočara, Samsung-ove će takođe imati kameru, Wi-Fi i Bluetooth. Ali dodaju i konekciju za mobilne podatke, koju Meta naočare nemaju. Samsung je već registrovao naziv Galaxy Glasses, pa postoji velika mogućnost da će se tako zvati.

Galaxy Glasses će definitivno biti lansirane u SAD, a očekuju se i na drugim tržištima.

Izvor: B92
Izvor (naslovna fotografija): Shutterstock/ Yuriy Golub

Ostavite komentar

Komentari (0)

X