Danas skup u Prijestonici: Da srce Cetinja ponovo zatreperi snagom jedinstva i ljubavi prema slobodi

Danas skup u Prijestonici: Da srce Cetinja ponovo zatreperi snagom jedinstva i ljubavi prema slobodi

Standard

07/09/2025

07:55

Na Cetinju će danas biti obilježena četvrta godišnjica protesta na Belvederu, održanog zbog ustoličenja mitropolita SPC Joanikija u Cetinjskom manastiru.

Skup obilježavanja simbola građanskog otpora i nacionalnog jedinstva Cetinje pamti 05.09.2021. biće održan u 17 sati na platou pored Biljarde ispred Cetinjskog manastira, najavljeno je iz NVO Centar za građanska prava.

Kako navode iz CGP, prijavili su skup koji će, ističu, biti miran i dostojanstven, na istorijskom mjestu okupljanja Crnogoraca, “sa ciljem njegovanja kulture sjećanja, nacionalnog jedinstva i podsjećanja na buđenje građanskog otpora klerofašizmu”.

Oni saopštavaju javnosti da se okupljaju “da srce Cetinja ponovo zatreperi snagom jedinstva i ljubavi prema slobodi. Zato nas Belveder poziva da svojim prisustvom budete dio crnogorske priče koja se ne zaboravlja i borbe koja nikada ne prestaje”.

Izvor (naslovna fotografija): Printscreen

Ostavite komentar

Komentari (0)

X