NVO “Mladi Romi Podgorice”: Pet žena završilo obuku „Našminkaj se sama“, četvoro korisnika dobilo podršku za vozački ispit

NVO “Mladi Romi Podgorice”: Pet žena završilo obuku „Našminkaj se sama“, četvoro korisnika dobilo podršku za vozački ispit

Standard

10/05/2025

17:10

NVO Mladi Romi Podgorice uspješno je realizovala još jednu značajnu aktivnost u okviru projekta „Osposobljavanje odraslih Roma/kinja i Egipćana/ki za sticanje stručnih kvalifikacija i ključnih vještina“, čiji je cilj jačanje kapaciteta i stvaranje konkretnih prilika za zapošljavanje pripadnika romske i egipćanske zajednice.

“Pet žena, korisnica Zavoda za zapošljavanje Podgorica, završilo je obuku „Našminkaj se sama“ u renomiranoj Akademiji ljepote, gdje su stekle osnovne vještine u oblasti šminkanja. Pored znanja, svaka od njih je dobila i početni set materijala za rad, što im omogućava lakši put ka samostalnosti i pokretanju sopstvenih inicijativa”, saopštono je iz NVO Mladi Romi Podgorice

U cilju dodatnog osnaživanja i povećanja zapošljivosti, kako dodaju, za četiri osobe – tri muškarca i jednu ženu – obezbijeđena su sredstva za polaganje vozačkog ispita, što predstavlja važan korak ka ličnoj i profesionalnoj mobilnosti.

“Ove aktivnosti realizovane su uz finansijsku podršku Ministarstva za ljudska i manjinska prava Crne Gore, kojem ovom prilikom izražavamo duboku zahvalnost na kontinuiranoj podršci, razumijevanju i zajedničkoj viziji društva jednakih šansi za sve”, naglašavaju iz NVO.

NVO Mladi Romi Podgorice nastavlja da svojim programima otvara vrata mogućnosti, inspiriše promjene i aktivno doprinosi inkluziji, osnaživanju i ekonomskom osamostaljivanju romske i egipćanske zajednice.

Izvor (naslovna fotografija):FOTO: NVO MLADI PO DGORICE

Ostavite komentar

Komentari (0)

X