Tokom nekoliko odvojenih akcija na Velikoj plaži u Ulcinju, u koordinaciji sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, policija je kontrolisala više lica i procesuirala četiri osobe.
Prilikom kontrole u blizini jednog ugostiteljskog objekta, B.V. (24) iz Podgorice zatečen je sa opojnom drogom MDMA, 25 manjih pakovanja marihuane i nekoliko ručno pravljenih cigareta sa marihuanom, tzv. ,,džointa”. Po nalogu tužioca, B.V. je lišen slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.Takođe, 17-godišnji maloljetnik iz Bijelog Polja zatečen je sa jednom ručno pravljenom cigaretom sa marihuanom. Protiv njega će, nakon konsultacija sa Višim državnim tužiocem, biti podnijeta prekršajna prijava u redovnom postupku.
U toku aktivnosti, M.C. (35) iz Srbije je, neposredno pred kontrolu, odbacio manju količinu kokaina, zbog čega je lišen slobode zbog prekršaja iz Zakona o sprečavanju zloupotrebe droga. Kod M.S. (18) iz Bijelog Polja pronađeno je manja količina marihuane, a protiv njega će takođe biti podnijeta prekršajna prijava.
Preporučeno
Iz Uprave policije najavljuju da će intenzivne aktivnosti u primorskim opštinama biti nastavljene, sa posebnim fokusom na plažne barove i mjesta okupljanja turista, u cilju suzbijanja zloupotrebe narkotika i održavanja bezbjednosti tokom ljetnje turističke sezone.