Kako Radonjić pojašnjava, s obzirom da se radi o boravku u stranoj zemlji, obezbjeđenje premijera je moralo u saradnji sa lokalnom službom bezbjednosti da sačini plan obezbjeđenja, jasno i precizno definiše uloge i nadležnosti, i nije se smjelo dozvoliti da neko ko nije prošao bezbjedonosnu provjeru i nema ovlašćenja da boravi u premijerovom intimnom prostoru se na bilo koji način nađe u premijerovoj blizini.
“Ali ovo nije usamljen slučaj, u skoro pa svim premijerovim nastupima i javnim pojavljivanjima se jasno vide propusti njegovog obezbjeđenja, i jasno je da premijer Crne Gore nema adekvatno i dovoljno obučeno obezbjeđenje”, objašnjava Radonjić.
On navodi da je poslednji primjer propusta javno prikazivanje vozila kojim se premijer transportuje u videu tokom obilaska radova na auto-putu kao i javno dostupne informacije o njegovom mjestu boravka i lokacijama na kojima redovno prisustvuje, a podsjetća i na propuste obezbjeđenja prilikom dolaska premijerove kćerke na lokaciju Bogetići, gdje je bila veća grupa građana koja je protestvovala.
Radonjić je mišljenja da je jasno da služba obezbjeđenja koja bi trebala da štiti premijera i njegovu užu porodicu to ne čini na adekvatan način.
Preporučeno
“Sve u svemu, čak i polaznik Policijske akademije, a kamoli student fakulteta bezbjednosti, zna da sama činjenica da je došlo do narušavanja prvog kruga obezbjeđenja znači da nivo bezbjednosti štićene ličnosti, u ovom slučaju premijera, a ranije člana njegove porodice, nije ni približno na nivou na kojem bi trebala biti a to je krajnje zabrinjavajuće”, zaključuje Radonjić