Ubistvo na benzinskoj pumpi u Rožajama: Trojici Muratovića 26 i po godina zatvora

Ubistvo na benzinskoj pumpi u Rožajama: Trojici Muratovića 26 i po godina zatvora

Standard

23/11/2018

13:46

U ponovljenom postupku u Višem sudu u Bijelom Polju pred vijećem sudije Vukomira Boškovića, Rožajac Adis Muratović (26) osuđen je na 20 godina zatvora, zbog ubistva sugrađanina Anesa Kalača.

U ponovljenom postupku u Višem sudu u Bijelom Polju pred vijećem sudije Vukomira Boškovića, Rožajac Adis Muratović (26) osuđen je na 20 godina zatvora, zbog ubistva sugrađanina Anesa Kalača.

Povezani članci

Anes Muratović brat okrivljenog Adisa, zbog pokušaja ubistva osuđen je na tri godine zatvora dok je Elminu Muratoviću izrečena osuda od tri i po godine za pomaganje u izvršenju krivičnog djela, koje je počinio Adis Muratović.

Ostali od sedmorice optuženih Muratovića oslobođeni su u ponovljenom postupku.

Prema navodima optužnice, Kalač je nakon ranjavanja iz automatske puške, 27. jula 2014. godine na benzinskoj pumpi Ekopetrol, tri dana kasnije preminuo u Kliničkom centru u Podgorici.

Inače, Apelacioni sud vratio je na ponovni postupak presudu koju je donijelo prvostepeno vijeće sudije Boškovića u Višem sudu u Bijelom Polju kojom je, osuđen na 20 godina zatvora Adis Muratović (26) zbog krivičnih djela teško ubistvo u pokušaju i nedozvoljeno držanje oružja na štetu sugrađanina Anesa Kalača.

Prvobitnom presudom za učestvovanje u tuči osuđena su braća Muratovići i to: Mirsad na dvije godine, Jasmin (30) na godinu i šest mjeseci, Ane s(29) godinu i osam, Elmin (20) godinu i tri mjeseca i Elvis na šest mjeseci. Apelacioni sud potvrdio je oslobađajuću presudu Sevadu Muratoviću (28) zbog nedostatka dokaza.

Prema navodima optužnice, Muratovići su 27. jula 2014, oko 23.30, na benzinskoj pumpi Eko petrol u Rožajama nakon fizičkog obračuna koji se dogodio oko podneva istog dana, po ranijem dogovoru i razrađenom planu, kako bi ostvarili odluku da sa umišljajem svojim radnjama doprinesu izvršenju krivičnog djela ubistvo i liše života sugrađane Anesa Kalača, Armina Kalača, Kemala Nurkovića, Elvisa Jahovića i Šabana Tarhaniša.

Adis Muratović je tom prilikom ispalio više hitaca, od kojih je jedan pogodio Anesa Kalača i nanio mu teške tjelesne povrede opasne po život. Usljed zadobijenih povreda, Kalač je 30. jula preminuo.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X