,,U proteklih devet dana, u opštinama širom Crne Gore dobrovoljno je predato 25 komada oružja, 1.425 komada municije i tri ručne bombe”, naveli su iz UP u saopštenju.
Kako su kazali, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“, u Podgorici i Cetinju, građani su dobrovoljno predali policiji devet komada oružja, od čega pet pištolja, četiri puške, kao i 370 komada municije različite vrste i kalibra.,,Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ‘Jug‘, u Baru, Ulcinju, Kotoru i Tivtu, dobrovoljno je predato sedam komada oružja, i to dva pištolja i pet pušaka, zatim 991 komad municije, dvije ručne bombe i 40 kapisli”, dodali su u saopštenju.
U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, u Bijelom Polju, kako navode, dobrovoljno je predato četiri komada oružja, i to jedan pištolj i tri puške, kao i 40 komada municije i jedna ručna bomba.
,,Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ‘Zapad‘, u Nikšiću, Pljevljima i Šavniku, dobrovoljno je predato pet komada vatrenog oružja, i to tri pištolja i dvije puške, kao i 24 komada municije”, piše u saopštenju.
Preporučeno
Uprava policije je pozvala građane da nastave sa odgovornim i savjesnim odnosom kojim pokazuju zajedničku brigu za zajednicu i doprinose sigurnijem društvu.