Klub odbornika DPS Pljevlja: Nećemo prisustvovati sjednici Skupštine, odnos vladajuće većine prema Danu nezavisnosti sramotan

Klub odbornika DPS Pljevlja: Nećemo prisustvovati sjednici Skupštine, odnos vladajuće većine prema Danu nezavisnosti sramotan

Standard

18/05/2026

09:48

Iz Kluba odbornika Demokratske partije socijalista (DPS) Pljevlja saopštili su da neće prisustvovati sjednici Skupštine, ukazujući da je odnos vladajuće većine prema Danu nezavisnosti sramotan.

“Odbornici DPS Pljevlja neće učestvovati u radu sjednice Skupštine zbog odnosa vladajuće većine prema Danu nezavisnosti Crne Gore. Za tri dana Crna Gora proslavlja jubilej – 20 godina od obnove nezavisnosti. Riječ je o najznačajnijem događaju u modernoj crnogorskoj istoriji koji predstavlja najvredniju tekovinu vlasti Demokratske partije socijalista”, naveli su u saopštenju.

Kako su dodali, danas, 20 godina kasnije vidimo da je ideja o obnovi nezavisnosti bila ispravna.

“Gotovo se u svim opštinama pripremaju prigodne svečanosti za obilježavanje 21. maja osim u Pljevljima i to zahvaljujući rukovodstvu Opštine i rukovodstvu Rudnika uglja. Ranije smo saopštili da bi organizacija proslave Dana nezavisnosti u Pljevljima od strane Darija Vraneša bila uvreda i za 21. maj i za sve građane koji slave ovaj važan datum. Umjesto da Rudnik uglja na čijem čelu se nalazi Nemanja Laković preuzme na sebe organizaciju proslave ovog važnog jubileja, PES je stao na stranu onih koji 21. maj u Pljevljima planiraju da proslave uz Baju Malog Knindžu, čime su potvrdili da nema razlike između PES-a i DF-a”, navodi se u saopštenju Kluba odbornika DPS Pljevlja.

Prema njihovim riječima, ovim gestom prema sjednici SO zakazanoj u predvečerje najvećeg državnog praznika još jednom žele javnosti skrenuti pažnju na antidržavno djelovanje Darija Vraneša zajedno sa PES-om i Demokratama.

“Klub odbornika DPS Pljevlja svojim djelovanjem u prethodne tri godine čuvao je dostojanstvo Skupštine i grada. Slika današnjeg zasijedanja i odnosa vlasti prema državi i njenim praznicima ostaće vječna bruka onih koji državu koriste jedino za lično bogaćenje. Svim građankama i građanima Pljevalja čestitamo Dan nezavisnosti Crne Gore, te pozivamo sve koji žele dobro Crnoj Gori da zajedničkim naporima radimo na izgradnji bolje budućnosti države bez obzira na političku pripadnost i izjašnjenje na referendumu”, zaključuje se u saopštenju Kluba odbornika DPS Pljevlja.

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija

Ostavite komentar

Komentari (0)

X