Danska prvak svijeta, treća titula u nizu!

Standard

29/01/2023

22:37

Rukometaši Danske odbranili su titulu prvaka svijeta nakon što su u finalu odigranom u Stokholmu pobijedili selekciju Francuske rezultatom 34:29 (16:15).

Danci su od početka utakmice vodili i nisu dopustili Francuzima niti u jednom trenutku da dodju u vodjstvo. Nekoliko puta su u prvom poluvremenu imali prednost od četiri gola razlike, a u jednom trenutku je bilo i pet (12:7).

U nastavku su Danci konstantno održavali prednost od dva, tri razlike, pa su na kraju bez veće drame došli do pobjede i velikog slavlja.

Najbolji kod Danske bili su Lauge i Pitlik koji su postigli po devet golova. Remili je bio najbolji kod Francuza sa šest golova, dok je Mem postigao pet.

Danska je večerašnjom pobjedom postala treći uzastopni prvak svijeta u rukometu. Prvaci su bili 2019. i 2021. godine.

S druge strane, Francuzi ostaju najuspješnija nacija sa šest titula prvaka svijeta.