Luis Hamilton je napravio još jedan važan korak ka osvajanju četvrte titule prvaka svijeta.
Lider šampionata Formule 1 je prvi put u karijeri stigao do pol-pozicije u Japanu, a ukupno čak 71. u karijeri zahvaljujući maestralno odrađenim kvalifikacijama.
Vozač Mercedesa je dominirao i za 33 stotinke nadmašio klupskog kolegu Valterija Botasa. Međutim, pred Hamiltona u prvom redu neće biti Botas, već njegov najveći rival za titulu Sebastijan Fetel.
Njemac je imao treće vrijeme u kvalifikacijama, ali je napredovao zato što je Finac kažnjen pomjeranjem pet mjesta unazad zbog promjene mjenjača.
Iz drugog reda će krenuti vozači Red Bula Danijel Rikardo i Maks Ferstapen, a ispred Botasa će biti i Esteban Okon i Serhio Peres iz Fors Indije.
Trka za Veliku nagradu Japana vozi se sjutra u 7 sati po našem vremenu, a Hamilton želi da uveća prednost, koja trenutno iznosi 34 boda, i praktično osigura tron četiri trke prije kraja.
Preporučeno