Indonezija: Nema znakova života ispod srušene škole, 59 osoba se vode kao nestale

Indonezija: Nema znakova života ispod srušene škole, 59 osoba se vode kao nestale

Standard

02/10/2025

10:44

Spasioci nijesu danas zabilježili znakove života pod ruševinama islamske škole koja se srušila prije tri dana u Indoneziji, a 59 osoba se i dalje vode kao nestale, rekao je zvaničnik.

Zgrada se urušila u ponedjeljak popodne, dok su stotine ljudi, uglavnom dječaka prisustvovale molitivi u sali za molitve u islamističkoj školi i internatu, u provinciji Istočna Java.

Broj nestalih je povećan sa prvobitnih 38 na 91 prije nego što je objavljen novi bilans, a zvaničnici su potvrdile da je pet osoba poginulo.

Juče su pet preživjelih i dva tijela izvučeni iz ruševina škole koja se nalazi 30 kilometara od grada Srabaja, istočno od velikog ostrva Jave.

“Upotrijebili smo visoko tehnološku opremu kao što su termički dronovi i nije bilo više nikakvog znaka života”, rekao je M. Suharianto, direktor Nacionalne agencije za upravljanje katastrofama.

Direktor agencije rekao je da se nada da svi nestali nijesu pod ruševinama navodeći slučaj žene koja je oplakivala smrt sina a našla ga je kasnije živog i zdravog.

“Spasilački tim je odlučio da pređe u narednu fazu potrage, korišćenjem teške opreme, rekao je on.

Sada se 59 ljudi vode kao nestali i pretpostavlja se da su zarobljeni pod ruševinama, objavio je Abdul Muhari, portparol Nacionalne agencije za upravljanje katastrofama.

Otvorena je istraga o uzrocima urušavanja škole. Stručnjaci u prvim procjenama govore o problemima sa konstrukcijom i neodgovarajućim normama izgradnje.

Izvor (naslovna fotografija):EPA/FULLY HANDOKO

Ostavite komentar

Komentari (0)

X