Počinilac je odmah nakon napada pobjegao sa lica mjesta, ali je nakon intenzivne policijske potrage uhapšen oko 20 sati.
Na teren su odmah upućeni svi raspoloživi policajci i kriminalističke ekipe, a područje je nadlijetao i policijski helikopter. Tražio se muškarac star između 35 i 50 godina, visine od 180 do 190 centimetara, svijetle kose i brade, koji je u trenutku napada nosio crvenu jaknu. Policija je potom locirala i uhapsila 37-godišnjeg osumnjičenog na području grada.Povrijeđeni vozač prevezen je u Klinički centar Ljubljana, gdje je zadržan na liječenju. Kriminalističke ekipe obavile su uviđaj i nastavljaju prikupljati informacije kako bi se rasvijetlile sve okolnosti ovog napada. O rezultatima istrage biće obaviješteno nadležno tužilaštvo.
Preporučeno
“Motiv napada i ostale okolnosti još uvijek nisu utvrđeni i predmet su dalje istrage. Teško povrijeđeni vozač ostaje na liječenju u UKC Ljubljana, a prema posljednjim informacijama njegovo stanje je stabilno, ali mu je život i dalje ugrožen”, saopštila je Policijska uprava Ljubljana.















