Tehnologija

WhatsApp uvodi funkciju koju Telegram ima već godinama

WhatsApp uvodi funkciju koju Telegram ima već godinama

Standard

07/10/2025

19:40

WhatsApp godinama koristi brojeve telefona za registraciju naloga, a oni ujedno služe i kao korisnički ID. Međutim, to bi uskoro moglo da se promijeni, jer WhatsApp planira povezivanje putem korisničkih imena.

Ova funkcija, koju već neko vrijeme imaju Telegram i Signal, prisutna je u najnovijoj beta verziji WhatsAppa za Android 2.25.28.12, i pokazuje opciju rezervisanja korisničkog imena u okviru podešavanja.

Ovo znači da će obični korisnici uskoro moći da se registruju i obezbijede svoje korisničko ime prije nego što cio sistem postane široko dostupan. Na ovaj način, aplikacija u vlasništvu kompanije Meta obezbjeđuje pravičnost i sprečava da rani korisnici zauzmu popularna imena unaprijed.

Dodavanje ove funkcije u WhatsApp dodatno će unaprijediti privatnost, jer mnogim korisnicima nije prijatno da dijele svoj broj telefona sa osobama koje su tek upoznali. U tom smislu, sistem korisničkih imena će pomoći u zaštiti privatnosti.

Međutim, postoje određeni uslovi koje korisničko ime mora da ispunjava: ne može da počinje sa “www.”, mora da sadrži bar jedno slovo, a dozvoljeni su samo mala slova, brojevi (0–9), tačke i donje crte.

Još uvijek ne postoji zvaničan datum objavljivanja funkcije korisničkih imena. Očekuje se da će postati dostupna javnosti u narednim mjesecima, s obzirom na to da je već u fazi testiranja.

Izvor (naslovna fotografija): Shutterstock/ Diego Thomazini

Ostavite komentar

Komentari (0)

X