Iako je odlučila da svoj prijesto prepusti mladim snagama modne industrije, Ana će sačuvati poziciju globalne direktorke u kompaniji Condé Nast.
Takođe, zadržaće poziciju globalne urednice magazina koji su u sastavu ove kompanije – Wired, Vanity Fair, GQ, Architectural Digest, Condé Nast Traveler, Glamour, Bon Appétit, Tatler, World of Interiors i Allure.Kako je počela “Vogue era”?
Prve korake u svijetu “modnog” novinarstva započela je 70-ih godina, kao pomoćnica urednika u časopisu “Harper’s & Queen” u Londonu.
Njen osjećaj za lijepo i specifičan modni izraz brzo su je izdvojili iz mase običnih novinara.
Ubrzo nakon toga seli se u Njujork, gdje je počela da radi za časopise “Harper’s Bazaar”, “New York Magazine”, ali i za “Vogue” – i tu kreće njen uspon.
Godine 1988. imenovana je za glavnu urednicu američkog izdanja Voguea, a pod njenom dirigentskom palicom ovaj časopis je postao vodeći priručnik za modu i trendove u svijetu.
Žena sa vizijom
Ana Vintur je redefinisala modnu industriju, kombinujući visoku modu sa pristupačnim brendovima. Pravila je naslovnice magazina koje, u isto vrijeme, izazivaju šok i divljenje javnosti.
Osim toga, često je promovisala mlade dizajnere i manekenke koji su u datom trenutku bili potpuno nepoznati svijetu.
Od 1995. godine Ana je voditeljka i glavno lice Met Gale, godišnje modne manifestacije koja prikuplja sredstva za Kostimološki institut Metropoliten muzeja umjetnosti u Njujorku.
Pod njenim rukovodstvom, događaj je postao jedan od najvažnijih društvenih događaja u svijetu.
Stil koji osvaja
Ana Vintur je bob frizuru učinila opet popularnom. Godinama unazad je njen zaštitni znak, a tu su i predimenzionirane naočare koje su više od modnog dodatka – one su simbol odlučnosti i kontrole.
Iako je prepustila poziciju glavne i odgovorne urednice “Vogue”-a mladim snagama, ovo sigurno nije konačno “zbogom”, prenosi Superžena.
Preporučeno
Kraj je kad Ana Vintur to kaže!