Lavice eliminisane od Rusije u četvrtfinalu OI

Standard

04/08/2021

07:09

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju.

Crnogorske rukometašice poražene su u četvrtfinalnom meču od Rusije 32:26 (17:15).

Zvanični olimpijski šampion opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je bolji rival i na kraju zasluženo slavio.

Za jači otpor i povoljniji ishod četvrtfinalnog duela crnogorskim rukometašicama nedostajao je veći broj raspoloženih igračica u napadu, bolja igra u odbrani i u većem dijelu meča veći doprinos golmanki.

Ruski tim poveo je na startu 4:0, razlika je u sedmom minutu iznosila šest (7:1), a u 16. sedam pogodaka (12:5).

Crnogorske rukometašice u finišu prvog poluvremena uspjele su da serijom od 4:0 zaostatak svedu na dva gola (17:15).

Rusija je sredinom drugog poluvremena ponovo stekla šest golova prednosti (28:22) i praktično već tada riješila pitanje pobjednika.

Najefikasnija u ruskoj selekciji bila je Ana Vjakireva sa osam, dok je Polina Kuznjecova meč završila sa pet golova.

U reprezentaciji Crne Gore istakla se Jovanka Radičević sa deset, dok je Đurđina Jauković meč završila sa osam pogodaka.