Otkrića turske policije: Tokom potrage za tijelom Mijanovića u vili Bojanića iskopana tri ženska tijela, isplivale i slike mučenja

Otkrića turske policije: Tokom potrage za tijelom Mijanovića u vili Bojanića iskopana tri ženska tijela, isplivale i slike mučenja

Standard

23/01/2023

17:03

Turska policija navodno je u kući Kotoranina Željka Bojanića, tokom pretrage za tijelom škaljarca Rista Mijanovića, pronašla tijela tri žene koje su služile kao prodavci droge, pišu turski mediji a prenosi Nova.rs.

Kako navode turski mediji, u mjestu Sarijer u Istanbulu u bašti kuće koju su pripadnici tuske policije navodno prekopala tri dana u potrazi za tijelom Riste Mijanovića, policija je pronašla tijela tri žene za koje se sumnja da su prodavale drogu.Na društvenim mrežama osvanuo je i video na kojem se vidi kako policija okopava dvorište.

Za sada nije poznat identitet žena, a Bojaniću su lisice na ruke stavljene u Istanbulu zbog sumnje da je ubio škaljarca Ristu Mijanovića (33) i zakopao ga u dvorištu svoje vile u turskom gradu.Fotografije mučenja Riste Mijanovića pronađene su u telefonima Radoja Živkovića Žutog, koji je u Turskoj uhapšen krajem septembra zbog sumnje da je učestvovao u likvidaciji Jovana Vukotića, vođe škaljarskog klana, kako prenosi Kurir.U predmet koji je u Turskoj formiran protiv pripadnika kavačkog klana uvrštene su i fotografije koje prikazuju mučenje Riste Mijanovića. Risto Mijanović, naš državljanin, prema spisama i dokumentima, kidnapovan je 11. septembra 2020. iz restorana u Uskumrukoju u Istanbulu.

“Nakon što je ubijen, prevezen je u “fijat doblu” i zakopan iza vile Željka Bojanića, crnogorskog državljanina sa Interpolove potjernice u Zekerijakoju – navodi yenicaggazetesi.com.tr.

“Na prvoj od fotografija u spisu ubistva vidi se da Risto Mijanović, koji je ubijen mučenjem, sjedi na stolici nag sa vezanim rukama i ustima. Na drugoj fotografiji je vešernica vile Željka Bojanića. Pregledom je utvrđeno da su mjesto na fotografiji na kome je Risto Mijanović i vešernica vile ista prostorija”

“Na trećoj fotografiji u dosijeu je detaljno objašnjeno da su prostorija za mučenje i vešeraj iste.

Povezani članci

“Zid, vrata, orman, mašina za veš i mašina za veš na fotografiji za koju je pričvršćen Risto Mijanović su potpuno isti, a u svijetlu svih ovih fotografija, fotografija Rista Mijanovića… koji stoji na glavi, sa svojim vezanim rukama, je vila Željka Bojanića 167. Podrazumijevalo se da se radi o vešernici koja se nalazi u suterenu. Međutim, pločice vešeraja, saune i hodnika u suterenu su zamijenjene kvadratnim pločicama dok su bile pravougaone, pločice obućarske prostorije u istom podrumskom spratu su i dalje pravougaone, a kada je obavljen razgovor sa nadležnima na ovom mjestu navodi se da je prethodna struktura pločica u podrumu pravougaona”.

Na trećoj i četvrtoj fotografiji u istražnom dosijeu vidi se Risto Mijanović kako leži na zemlji sa vezanim rukama i ustima. Konstatovano je da je to mjesto, koje je obloženo plavim i bijelim kamenjem, zapravo vila. Podrazumijevalo se da je ovo mjesto pokušano da se zatvori bacanjem građevinskog šuta.

„Narko-bos pod niknejmom „Boris“ uhvaćen je u Istanbulu pod sumnjom da je ubio srpskog državljanina Ristu Mijonovića. Policijske ekipe, koje su pretresle njegovo prebivalište, počele su sa radom zbog sumnje da je tijelo možda zakopano u bašti kuće. U ovu kuću u Sarijeru, gdje je bio vođa bande, došle su policijske ekipe. Tokom istraživanja koje su trajale tokom dana nije pronađen nikakav trag žrtve. Međutim, sa prvim svjetlom jutra, istraživanja su se nastavila. Utvrđeno je da je narko-bos u Tursku ušao sa lažnim pasošem pod imenom „Andelju Belču Džordan“. Željko Bojanić, za kojom se tragalo sa privele su ekipe istanbulske policije za borbu protiv organizovanog kriminala zbog sumnje da je izvršio ubistvo u ovoj kući“, naveli su turski mediji.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X