PES traži saslušanje Markovića i Novovića zbog slučaja “Telekom”

PES traži saslušanje Markovića i Novovića zbog slučaja “Telekom”

Standard

23/09/2025

15:21

Poslanički klub Pokret Evropa sad (PES) podnio je u Skupštinu Crne Gore inicijativu za održavanje kontrolnog saslušanja Vrhovnog državnog tužioca Milorada Markovića i Specijalnog državnog tužioca Vladimira Novovića, povodom odluke tužilaštva da odbaci krivičnu prijavu u predmetu poznatom javnosti kao afera “Telekom”.

U saopštenju upućenom medijima, PES navodi da je javnost ostala uskraćena za adekvatna objašnjenja o razlozima zbog kojih je tužilaštvo odustalo od procesuiranja jednog od najvećih slučajeva korupcije u novijoj istoriji Crne Gore.

Ovaj predmet je, kako ističu, imao svoj osuđujući epilog pred američkim pravosudnim organima, a dokumentacija im je bila dostupna još prije deset godina.

“Odluka tužilaštva izazvala je ozbiljnu zabrinutost kod građana, jer se radi o predmetu koji je godinama navođen kao primjer visoke korupcije sa međunarodnim dimenzijama, a koji je imao uticaj i na zatvaranje pregovaračkih poglavlja 23 i 24 u EU procesu,” navodi se u saopštenju.

Poslanički klub PES podsjeća da borba protiv korupcije nema alternativu, te da bez nepristrasnog i efikasnog tužilaštva ne može biti ni vladavine prava ni evropske perspektive Crne Gore. Očekuje se da će tužioci na kontrolnom saslušanju dati jasna i uvjerljiva obrazloženja, dok će Skupština dobiti priliku da preispita njihov rad u ovom predmetu.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X