“Naša, ali i politička borba naših tradicionalnih partnera, a najprije građana, urodila je plodom i najružnija stranica u novijoj istoriji Crne Gore je zatvorena.
Izbor nove Vlade, u kojem je dominantno participirala DPS, korak je naprijed. Jer, osim što Crna Gora više nije u rukama kleronacionalista koji su godinu i po vodili najpogubniju moguću politiku po našu državu, nova izvršna vlast isključivo zavisi od podrške DPS-a”, kaže Živković.Ovakvom pozicijom, kako ističe, ta stranka, opet je postala čuvar Crne Gore i njenih interesa.
“No, sada je pred nama jednako važna obaveza – da više nikad ne dozvolimo da se našoj državi ponovi greška, koja je do juče bila naša stvarnost.
Na tom putu, potrebna je podrška svih slobodomislećih i progresivnih struktura – uključujući i one koje, sa pravom, danas možda sumnjaju u promjene koje su juče napravljene. Jer, Crna Gora ne smije doživjeti nova mimoilaženja među građanskim snagama”, ističe on.
Biračima DPS-a zato poručuje kako je prvi korak uspješno napravljen, a da ih uskoro očekuje drugi: povratak Demokratske partije socijalista, kao stožera vlasti koju će činiti široki krug građanskih, demokratskih i evropskih snaga.
Preporučeno
“Ukoliko je neko i sumnjao, još jednom smo pokazali da su nam Crna Gora i vrijednosti na kojima ona počiva bitniji od bilo kakvih dnevnopolitičkih interesa i kalkulacija. Na tom principu djelovaćemo i ubuduće, svjesni naročite odgovornosti koju sada imamo i kao ubjedljivo najbrojnija i najjača partija unutar parlamentarne većine”, zaključuje Živković.