Zlata za Ukrajinu, Iran i Japan u rvanju na Olimpijskim igrama

Standard

04/08/2021

18:15

Ukrajinac Žan Belenjuk osvojio je danas zlatnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 87 kilograma, na Olimpijskim igrama u Tokiju.

On je u finalu rezultatom 5:1 bio bolji od Viktora Lorinca iz Madjarske.

Bronzanu medalju u toj kategoriji ranije danas je osvojio Zurab Datunašvili iz Srbije, kao i Denis Maksimilijan Kudla iz Njemačke.

U finalu kategorije do 67 kilograma, Iranac Muhamed Reza Gerai pobijedio je ukrajinskog rvača Parviza Nasibova rezultatom 9:1.

Bronzane medalje osvojili su Ibrahim Elsaid iz Egipta, kao i trostruki svjetski šampion Frank Štebler iz Njemačke, koji je objavio da je završio karijeru osvajanjem prve olimpijske medalje.

Japanska rvačica Jukako Kavai osvojila je zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji slobodnim stilom do 62 kilograma, pobedom nad Ajsulu Tinibekovom iz Kirgistana rezultatom 4:3.

U mečevima za treće mjesto, bronze su osvojile Tajbe Jusein iz Bugarske i Irina Koljadenko iz Ukrajine.