– Niko ne može da se priključi Alijansi dok je u ratu, jer bi to garantovalo treći svjetski rat – rekao je Bajden, prenio je Rojters.
Bajden se u toku jučerašnjeg dana sastao sa liderima ostalih nordijskih zemalja, uključujući Švedsku, Norvešku, Dansku i Island.
On je dodao da nema realne osnove da Putin iskoristi nuklearno oružje, kao i da je “Putin već izgubio rat u Ukrajini”.
Kada je riječ o priključivanju novih članica NATO, Bajden je rekao da će priključivanje Švedske i Finske “načiniti svijet bezbjednijim”, dok, što se tiče Ukrajine, moraće da sačeka kraj rata.
Preporučeno
U razgovoru sa evropskim liderima poručio je da je “mir i bezbjednost u Evropi ključan za američki narod”, kao i da će SAD i saveznici braniti svaki pedalj teritorije Alijanse, uključujući i Finsku.