Britanija pozvala članice NATO saveza: Pošaljimo Putinu poruku!

Britanija pozvala članice NATO saveza: Pošaljimo Putinu poruku!

Standard

17/01/2023

22:09

Britanski ministar spoljnih poslova Džejms Kleverli pozvao je danas članice NATO saveza da povećavaju obim snabdijevanja Kijeva oružjem.

Poruka koju šaljemo Putinu jeste da smo se obavezali da ćemo podržavati Ukrajince dok ne pobijede”, rekao je Kleverli na forumu u Centru za strateške i međunarodne studije u Vašingtonu, prenosi Rojters.

Kleverli je razgovarao sa američkim tink-tenkom uoči sastanaka sa državnim sekretarom SAD Entonijem Blinkenom i drugim najvišim američkim zvaničnicima o povećanju obima podrške Ukrajini.

On bi nakon posjete SAD trebalo da otputuje u Kanadu na slične razgovore. Kleverlijevo putovanje uslijedilo je nakon najave britanske vlade da će Ukrajini isporučiti 14 borbenih tenkova Čelendžer i drugo teško naoružanje. Ta odluka je uslijedila nakon što su Francuska, SAD i Njemačka objavile da će Kijevu poslati oklopna vozila i drugo oružje.

Britansko ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da će Kleverli sa svojim američkim i kanadskim kolegama razgovarati i o situaciji u Iranu, nakon što je Velika Britanija privremeno opozvala svog ambasadora poslije pogubljenja britansko-iranskog državljanina Alireze Akbarija u subotu.

Povezani članci

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija

Ostavite komentar

Komentari (0)

X