Izrael ruši kancelariju humanitarne organizacije UN u Jerusalimu

Izrael ruši kancelariju humanitarne organizacije UN u Jerusalimu

Standard

20/01/2026

12:34

Izrael je počeo sa rušenjem kancelarije Ujedinjenih nacija (UN) u Jerusalimu, nakon što je tamošnja vlada ranije uvela restrikcije za humanitarne organizacije koje pružaju pomoć Palestincima, prenosi Beta.

UNRVA, Agencija UN za pomoć i rad, saopštila je na društvenoj mreži Iks da su izraelske snage konfiskovale uređaje za osoblje i prisilile ih da napuste svoje sjedište u naselju Šeik Džara.

,,Ovo je neviđen napad i to ne samo na UNRVA i njene prostorije. Ovo predstavlja ozbiljno kršenje međunarodnog prava i privilegija i imuniteta Ujedinjenih nacija”, navodi se u saopštenju.

Izrael je dugo osuđivao agenciju UNRVA zbog, kako tvrdi, propalestinskih sklonosti i optužio je za veze sa Hamasom – što je ona negirala.

Izvor (naslovna fotografija): Reuters

Ostavite komentar

Komentari (0)

X